Rečiausia pasaulyje akių spalva


2015-03-17

Pačioje gyvybės užmezgimo stadijoje, žmogui jau yra nulemta turėti vienokią ar kitokią akių spalvą, tai nulemia vienas žmogaus genas. Mokslininkai paskaičiavo, kad egzistuoja maždaug apie 8 akių spalvos. Ir tai tik labiausiai paplitusios spalvos. Bet yra žmonių, kurių akių spalva yra itin reta. Kokia akių spalva yra labiausiai paplitusi?

green eyes 950x299

Labiausiai paplitusi akių spalva yra ruda. Išimtį sudaro tik šalys aplink Baltijos jūrą, kuriose gyvena labai daug šviesiaplaukių ir jų daugumos akių spalva yra melsva ar šviesiai pilka.

Gamtoje egzistuoja savi įstatymai. Daugiausia rudakių gyvena karštose, pietinėse šalyse. Ruda akių spalva atlieka tam tikrą funkciją. Kuo daugiau akinančių saulės spindulių, tuo tamsesnės tuose kraštuose žmonių akių spalva. Būtent ruda akių spalva sugeba apsaugoti žmogų nuo ryškios, akinančios saulės. Egzistuoja dar vienas paradoksas. Praktiškai pas kiekvieną tolimosios Šiaurės gyventoją akys yra rudos. Tamsi akių spalva apsaugo nuo akinančio sniego baltumo, todėl šviesių akių žmonėms sudėtinga žiūrėti žiemą į sniegą.

Dar prieš 10 000 metų daugumos žmonijos akių spalva buvo ruda. Bet dėl tam tikrų nepaaiškinamų mutacijų, pasaulyje atsirado žmonių su skirtingais spalvų atspalviais. Žmonės su rudomis akimis siejami su tokiomis planetomis kaip Venera ir Saulė. Saulė jiems suteikė aistrą, o Venera- švelnumą. Apie šių žmonių charakterio bruožus galite susipažinti mūsų ankstesniuose straipsniuose.

Keira-Knightley-brown-eyes-1440x2560

 

 

Gražioji rudakių atstovė Keira Knightly – nuostabi, talentinga, švelni ir velniškai patraukli.

 

Po atliktų mokslinių tyrimų buvo nustatyta, kad rudakiai sukelia pasitikėjimo ir saugumo jausmą. Pasirodo, kad rudakių veido bruožai skatina aplinkinius juos mėgti. Todėl jeigu šalia sustatytume žmones su įvairiais akių atspalviais ir paprašytume juos užsimerkti, 95% apklausiamųjų vis vien pasirinktų rudų akių savininkus.

Rečiausia akių spalva pasaulyje – žalia. Tik 2% visos planetos gyventojų populiacijos turi tokį atspalvį. Kodėl žalia akių spalva tokia reta? Senovėje žalia spalva asocijavosi su magija, raganyste ir burtais. Buvo priimta manyti, kad žalių akių žmonėm suteiktos antgamtinės stebuklingos galios. Iki šiol mokslininkai bando atsakyti į klausimą, kodėl žalia akių spalva tokia reta. 2% žaliaakių tarp 7 milijardų Planetos gyventojų, čia kaip smiltelė Kosmose.

Dauguma tyrinėtojų daro išvadas, kad toks mažas žaliaakių santykis pasireiškia tuo, kad viduramžiais egzistavo inkvizicija, kuri aršiai kovojo prieš tokius žmones. Žaliaakes gražuoles laikė raganomis, ir jas degindavo ant laužų. Žaliaakes moteris labai engė. Turint omenyje, kad 90% visų žaliaakių žmonių sudaro gražiosios lyties atstovės, tai ir kyla klausimas, kaip jos galėjo tęsti savo giminę, jeigu buvo žudomos. Ir apskritai, tų laikų vyrai vengdavo žaliaakių gražuolių draugijos baimindamiesi jų burtų galios.

Jeigu moksliškai žiūrėti į šį klausimą, tai akių atspalviai priklauso nuo melanino kiekio organizme. Žaliaakių žmonių organizme jis gaminamas itin mažais kiekiais. Žalia akių spalva daugiausiai pasitaiko pas moteris. Todėl sutikti žaliaakį vyrą yra tikra retenybė. Žaliaakių šalimis galima pavadinti Olandiją ir Islandiją. Jose gyvena 80% žmonių, turinčių žalias akis. Likę 20% gyvena Turkijoje.

Pati neįprasčiausia akių spalva – alyvinė. Alyvinės spalvos akių savininkus sutikti praktiškai neįmanoma. Jie sudaro tik tūkstantąją procento dalį. Tačiau jie vis dėlto egzistuoja. Tokių neįprastų akių žmonės yra nuostabūs ir gražūs. Jų nereikia vertinti pagal drabužius, figūrą ir išvaizdą. Užtenka tik pažvelgti į jų akis – ir įsimylėti, paskęsti jų gilumoje.

Akių alyvinis atspalvis siejamas su mutacija, kurią mokslininkai vadina „Aleksandrijos atsiradimas“. Ji nekenkia regėjimui. Galima tvirtai teigti, kad ši akių mutacija padarė žmones laimingais, apdovanodama juos tokiu unikalumu. Tikriausiai dėl šios priežasties neįtikėtino grožio akys taip traukia dėmesį.

oTTo_Watson

 

Elizabeth Taylor yra viena garsiausių tokių retų akių savininkė. Ko gero, tai viena iš jos patrauklumo, seksualumo ir sėkmės priežasčių.

 

 

Nepaprasto grožio yra žmonės, kurių abi akys yra skirtingų spalvų.

kate

 

Kate Bosworth akys spinduliuoja spalvingumu ir išskirtinumu: šviesiai ruda ir mėlyna suteikia jai akivaizdaus šarmo.

 

 

 

Mes visi skirtingi, nepakartojami ir unikalūs. Nors akių spalvos mus vienija, tačiau žvilgsnio unikalumui niekas negali prilygti. Eagle Vision linki šį pavasarį būti stilingiems! Naujos kolekcijos žymiausių pasaulio gamintojų akinių rėmelių ir itin platus saulės akinių pasirinkimas laukia jūsų visuose Eagle Vision salonuose. Eagle Vision – mano akių ekspertas.

< Grižti atgal