7 neįtikėtini virtualios realybės akinių panaudojimo būdai


2015-12-06

Dar visai neseniai pasaulį išvydo pirmieji virtualios realybės akiniai. Juos jau sėkmingai naudoja kompiuterinių žaidimų mylėtojai. Tačiau kaip jie gali būti panaudoti ir realiame gyvenime?

Startuoliai visame pasaulyje siekia pritaikyti tokius akinius kaip „Oculus rift“ ypač dažnose situacijose, pvz. mokantis ar dirbant su didelės apimties duomenimis. Ką dar galima nuveikti su šiuo išradimu?

oculus rift 950x299

Nusikaltimų scenų atvaizdavimas

Ekspertai ir Ciuricho Universiteto teigia, kad virtualios realybės akiniai, kaip Oculus Rifts,  gali būti puikiai pritaikomi tiriant sunkius nusikaltimus. Tokiu atveju būtų atkartojamos nusikaltimo scenos 3D principu. Tyrėjai jau renka duomenis, kad būtų galima atvaizduoti įvykius 3D plotmėje.

Pasak ekspertų, prisiekusiesiams būtų kur kas lengviau priimti sprendimą.

Skausmo sumažinimas

San Fransisko startuoliai „DreamStream“ naudoja virtualios realybės akinius skausmui sumažinti. Pasak jų, yra nustatyta, jog raminanti virtuali realybė gali veiksmingai mažinti, pvz. galvos skausmą.

Tokiu atveju galima sumažinti priklausomybę nuo vaistų ir išlikti sveikiasniam.

Įtraukianti žurnalistika

Viena kompanija iš Kalifornijos kviečia vartotojus pasiekti virtualią realybę ir taip stebėti, kas dedasi visame pasaulyje. Manoma, kad tai gali būti tikras perversmas žurnalistikoje.

Pamatant įvykį savo akimis reaguojama daug jautriau ir giliau, sakoma pranešime. Galima įsivaizduoti, kokie „įspūdžiai“ užplūsta matant įvykius Sirijoje.

Virtuali darbovietė

Islandijos startuolis „BreakRoom“ siūlo akinius naudoti susikuriant virtualią darbo vietą. Tokioje virtualioje vietoje galima įjungti arba išjungti pašalinį garsą.

Tokiu principu, teigiama, galima susikaupti labiau ir padidinti darbo našumą.

Gamyba ir konstravimas

Britanijos kompanija „Virtalis“ naudoja virtualios realybės akinius sudėtingai gamybai bei konstrukcijai. Akinių pagalba galima nusikelti į didelius objektus ir vietoje daryti sprendimus.

Įsivaizduokite, kiek daug galite pamatyti ir atrasti kurdami visai šalia dar neegzistuojančio objekto.

Mokslas

Neabejojama, kad virtualios realybės akiniai padarys perversmą ir moksle. Studentams, tiriant saulės sistemos planetas ar narpliojant kosminį laivą, toks prietaisas gali tapti tikru džiaugsmu.

Akiniai taip pat pravers vaikščiojant po istorinius objektus, pvz. Romos Koliziejų.

Didelės apimties duomenys

Dar viena neįtikėtina sfera, kur VR akiniai padės atlikti tam tikrus veiksmus – didelės apimties duomenų apdorojimas. Užsidėjus šiuos akinius, statistikai galės tiesiog ranka griebti ir vilkti vienokius ar kitokius skaičius.

Kol Eagle Vision optikos salonai svarsto galimybę pasiūlyti savo klientams ir naujausių technologijų akinių modelius, kviečiame  pasirinkti tradicinių, bet novatoriškų dizainų, žymiausių akinių gamintojųakinių rėmelių ir saulės akinių. O jiems Eagle Vision optikos salonuose itin patrauklūs pasiūlymai. Paskubėkite, nes pasiūlymo  laikas ribotas.

Eagle Vision – mano akių ekspertas.

< Grižti atgal